Zdrowie zębów i higiena jamy ustnej

Jak kompleksowo zadbać o zdrowie swoich zębów i higieny jamy ustnej. W każdej drogerii znajduje się mnóstwo preparatów, wspaniałych środków. Są nici higieniczne, szczoteczka do języka…  Trzeba jednak zacząć od podstaw, to znaczy trzeba kupić dobrą pastę do mycia zębów. Dopiero po wyrobieniu tego nawyku można iść dalej.

Mycie zębów rano i wieczorem

Mycie zębów rano i wieczorem to podstawa, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Niestety, wciąż wielu Polaków o tym zapomina, a brak higieny ma bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia całego organizmu. Chore zęby przyczyniają się do chorób kardiologicznych, osłabiają serce, nerki. Warto kupić dobrą pastę do zębów i wyrobić nawyk mycia zębów rano i wieczorem. To najważniejszy nawyk w ciągu dnia. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej jest przyczyną brzydkiego zapachu z ust. Oczywiście przyczyn nieświeżego oddechu może być więcej, ale najczęściej pomaga po prostu mycie zębów.

Wybielająca pasta do zębów

Największą popularnością w drogeriach stacjonarnych i internetowych cieszą się wybielające pasty do zębów tutaj. Dzięki nim można przeprowadzić wybielanie zębów w domowym zaciszu, bez wizyty w gabinecie. Oczywiście nie jest ono tak samo skuteczne, jak wybielanie przez dentystę, ale czarna pasta do zębów naprawdę świetnie się sprawdza, jeśli chodzi o likwidację przebarwień z kawy i herbaty, wina.

wyciśnięta pasta do zębów

Czego unikać, aby mieć ładne, białe zęby?

Unikanie pasty do zębów na pewno prędzej czy później spowoduje poważne kłopoty ze zdrowiem. Oprócz pasty ważna jest także szczoteczka, a dzisiaj dużą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne i soniczne. Dzięki nim można usunąć bakterie jeszcze lepiej, takie mycie jest więc bardziej skuteczne. Eksperci najbardziej polecają szczoteczkę soniczną. Ważne jest, aby regularnie wymieniać końcówki, przynajmniej raz na 3 miesiące. Warto unikać picia w nadmiarze kawy i herbaty, a także alkoholu. Kawa i herbata powoduje przebarwienia na zębach. Bezpośrednio po wybielaniu nie wolno spożywać potraw takich jak przyprawa curry, czerwone wino.