Dlaczego warto wykonać masaż olejkami?

Regularny czy okazjonalny masaż ma działanie relaksujące i zdrowotne. Odpowiednie ruchy pozwalają rozluźnić mięśnie oraz znacznie poprawić ukrwienie skóry. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości i starannie wyselekcjonowanych olejków masaż może również świetnie poprawić odżywienie i nawilżenie naszej skóry. Jaki olejek do masażu byłby najbardziej odpowiedni i dlaczego masować olejkiem?

Dlaczego warto wykonać masaż olejkami?

Niezależnie od płci masaż jest wspaniałym przeżyciem i każdy z nas chociaż raz na jakiś czas powinien wybrać się na tego typu zabieg.  Pozwala na relaks i odrobinę wytchnienia pomiędzy pracą a naszymi codziennym zobowiązaniami, na przykład porządkami. Zabiegi wykonywane przez profesjonalistów pozwalają wyciszyć ciało oraz oczyścić umysł, a także pobudzić do regeneracji naszą skórę mięśnie. Dobrze wykonany zabieg oraz olejki do masażu przyniosą ulgę nawet po bardzo intensywnym treningu.

Wybierając się na masaż z użyciem wysokiej klasy olejków eterycznych z https://www.cocolita.pl/olejki-eteryczne, możesz pobudzić krążenie krwi i odżywić skórę, ale to nie wszystko. wyjątkowo ważnym wynikiem masażu jest pobudzenie odnowy komórek i głębokie rozluźnienie mięśni. Przy systematycznym stosowaniu zabiegów masażu można wygładzić skórę, zredukować  widoczność rozstępów i cellulitu, po masażu skóra będzie zdecydowanie bardziej elastyczna i ukrwiona.

Masaż twarzy olejkami — co warto o nim wiedzieć?

Systematyczny  masaż twarzy wykonywany ręcznie lub specjalnymi kamieniami gua sha poprawia ukrwienie skóry i minimalizuje obrzęk limfatyczny. Dzięki specjalnemu systematycznemu stosowaniu możesz poprawić rysy twarzy i wyrównać koloryt skóry.

Decydując się zwłaszcza olejki eteryczne do masażu twarzy należy zachować szczególną ostrożność. Skóra na twarzy jest cienka i przy tym  podatna na uszkodzenia oraz alergie. Olejek arganowy to świetny wybór. Zawiera witaminę E i przeciwutleniacze. Dzięki temu ma właściwości przeciwzmarszczkowe i regenerujące. Olej kokosowy, szeroko dostępny i silnie antybakteryjny. Równie dobrym wyborem jest olejek jojoba. Szczególnie rekomendowany dla osób z bardzo suchą skórą.