Odżywki emolientowe – tani i skuteczny ratunek dla naszych włosów

Wiele kobiet boryka się z problemami związanymi z włosami. Do najczęstszych z nich zaliczamy nadmierne przetłuszczanie się włosów, nadmierne ich wypadanie oraz suchość i łamliwość włosów. Na szczęście, z ostatnim z tych problemów możemy sobie dość łatwo poradzić stosując odżywki emolientowe.

Odżywka emolientowa – co to takiego?

Odżywki emolientowe to, jak sama nazwa wskazuje, preparaty do pielęgnacji włosów zawierające emolienty, czyli substancje natłuszczające skórę, nawilżające ją i chroniące przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Są one kluczowe w pielęgnacji skóry atopowej, mają również działanie przeciwzapalne. Jednak och właściwości sprawdzają się również doskonale w przypadku problemów z włosami.

Kto powinien stosować odżywki emolientowe do włosów?

Tego rodzaju produkty skierowane są przede wszystkim do osób, które mają problem z suchym włosem. Pierwszą oznaką, że nasze włosy potrzebują nawilżenia, jest ich puszenie się, elektryzowanie, rozdwajanie się i łamanie. Takie włosy tracą swój blask, są matowe i nieprzyjemne w dotyku. Aby przywrócić fryzurze dawny blask, należy sięgnąć  po odpowiednią odżywkę. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się właśnie odżywki emolientowe. Po ich użyciu włosy odżyją i staną się bardziej błyszczące. Jednak oprócz efektów widocznych gołym okiem, mają one również dobroczynne właściwości, których działanie będziemy odczuwać przez długi czas. Stosowanie emolientowych odżywek do włosów sprawia, że włos zostaje pokryty warstwą okluzyjną, która będzie w nim trzymać wilgoć oraz ochroni go przed zagrożeniami z zewnątrz.

Dlaczego akurat odżywki emolientowe?

Oprócz dobroczynnego działania na nasze włosy, odżywki emolientowe maja wiele zalet. Przede wszystkim są one względnie bezpieczne przy długotrwałym stosowaniu. Ponadto, dobre odżywki emolientowe są produkowane głównie ze składników naturalnych, takich jak oleje roślinne, masła roślinne, czy lanolina. Ostatnią, niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju odżywek jest ich niska cena. Praktycznie każdy może sobie pozwolić na taki zakup, którego z pewnością nie będzie żałować.