Czy serum z niacynamidem pomaga na zmarszczki?

Kosmetyki z niacynamidem cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Niacynamid to rewelacyjna witamina, która odgrywa ważną rolę w procesie pielęgnacji skóry.

Skuteczność niacynamidu

Skuteczność tej substancji została nawet potwierdzona badaniami naukowymi. Serum z niacynamidem jest wielofunkcyjne, ponieważ jednocześnie odżywia oraz nawilża skórę. Warto dodać, że niacynamid to po prostu pochodna witaminy B3, która jest też określana jako niacyna lub witamina PP. Kolejną zaletą niacynamidu jest fakt, że jest to dosyć tania substancja wielozadaniowa, która może być wykorzystana w wielu sytuacjach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że niacynamid jest stosowany w leczeniu niedoborów niacyny jako suplement diety. Został też wpisany przez Światową Organizację Zdrowia na listę podstawowych leków WHO. Warto dodać, że niacyna bierze udział w budowie ceramidów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania hydrolipidowej warstwy, która pełni rolę płaszcza ochronnego dla skóry.

Kosmetyki zawierające niacynamid

Jest to niezwykle bezpieczny składnik oraz wyjątkowo stabilny. Sprawdzi się dobrze w pielęgnacji każdego typu skóry. Kojące działanie tej substancji powinni odczuć przede wszystkim osoby chore na atopowe zapalenie skóry. Regularne stosowanie kosmetyku pozwala zmniejszyć znacząco zaczerwienienie oraz swędzenie.

Niacynamid jest również dobrze tolerowany przez ludzki organizm, dlatego nawet wysokie stężenie nie jest dla nas niebezpieczne. Należy mieć na uwadze, że witaminy z grupy B mają bardzo korzystny wpływ na skórę oraz włosy. Naukowcy szczególnie dokładnie przebadali pod tym kątem witaminę B3, która jest oczywiście niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Warto zwrócić uwagę na fakt, że uczestniczy ona w ponad 300 reakcjach biochemicznych i obniża poziom złego cholesterolu. Poza tym chroni jeszcze komórki nerwowe i rozkłada kwasy tłuszczowe. Niedobór tej witaminy może niestety negatywnie wpłynąć na kondycję psychiczną. Niacynamid rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.