Jak prawidłowo usuwać martwy naskórek z twarzy? Kosmetyki Tołpa Sebio mogą w tym pomóc.

Oczyszczanie twarzy z martwego naskórka i innych zanieczyszczeń to najważniejszy etap pielęgnacji twarzy. Kluczowy jest tutaj wybór odpowiednich produktów. Duża liczba kobiet nie poświęca jednak temu aspektowi wystarczająco dużo uwagi przez co, w efekcie, może borykać się z wieloma problemami skórnymi. Na co powinno się zwracać uwagę podczas oczyszczania cery i czy produkty Tołpa Sebio będą do tego odpowiednie?

Mycie twarzy jako najistotniejszy etap w pielęgnacji

Skóra twarzy jest bardzo cienka i wrażliwa. Cały czas narażona jest na działanie czynników szkodliwych, takich jak gwałtowne zmiany temperatury i zanieczyszczenia powietrza. Mycie twarzy powinno być delikatne i skuteczne. Twarz myjemy rano i wieczorem, kolistymi ruchami palców, wykorzystując ciepłą wodę. Należy delikatnie ją osuszyć czystym ręcznikiem, unikając pocierania. Istotny jest prawidłowy dobór kosmetyków do typu cery. Linia kosmetyków Tołpa Dermo Face Sebio przeznaczona jest do suchej, wrażliwej mieszanej i tłustej skóry twarzy. Produkty w postaci płynu micelarnego lub pianki najlepiej sprawdzą się podczas pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Żele i pasty dobrze sprawdzą się do oczyszczania cery mieszanej i tłustej.

Stosowanie peelingów i dogłębnego oczyszczania

Oprócz mycia twarzy powinno się raz w tygodniu stosować peelingi. Usuwają one nadmiar sebum i zaskórniki, oczyszczając głębsze warstwy skóry. Posiadają również właściwości wygładzające zmarszczki. Peelingi stosujemy zawsze przed nałożeniem serum i masek do twarzy, aby spotęgować ich działanie. Przy oczyszczaniu cery wrażliwej należy pamiętać, aby robić to delikatnie, unikając podrażnień. Sprawdzą się w tym wypadku peelingi enzymatyczne. Kosmetyki Tołpa przeznaczone dla cery tłustej i mieszanej bazują na peelingach matujących i mocno złuszczających martwy naskórek. Peelingów nie stosujemy podczas problemów skórnych takich jak wysypka, opryszczka wargowa, czy innych stanów zapalnych.

Usuwanie martwego naskórka i innych zanieczyszczeń z twarzy to klucz do pięknej i zadbanej cery. Podstawową zasadą jest dobór odpowiednich preparatów do jej pielęgnacji. Produkty Tołpa Dermo Face Sebio prawidłowo oczyszczają cerę, pozostawiając ją świeżą i promienną.