Jaką wybrać sól do kąpieli? Co daje taka kąpiel?

Sole do kąpieli to kosmetyki, które przeżywają swój renesans. W okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy do dyspozycji dłuższe niż zazwyczaj wieczory więcej osób decyduje się na relaks w wannie. Dzięki solom do kąpieli jesteśmy w stanie dodatkowo uprzyjemnić wieczorną kąpiel.

W jaki sposób używać soli do kąpieli?

Stosowanie soli do kąpieli jest bardzo proste. Dawki są zwykle wskazane na opakowaniu. Zalecaną ilość soli należy wsypać do wanny z letnią wodą i relaksować się przez około 20-30 minut. Sól, niezależnie od rodzaju, zdecydowanie działa na organizm oczyszczająco i relaksująco. Sole do kąpieli (https://www.cocolita.pl/sole-do-kapieli) powstają głównie przez odparowanie wody morskiej lub słonej. W pielęgnacji skóry stosowane są różne rodzaje soli, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Ich zadaniem jest oczyszczanie, nawilżanie, zmiękczanie, odżywianie i wzbogacenie w minerały. Ze względu na właściwości lecznicze niektóre zalecane są przy podrażnieniach skóry (np. przy łuszczycy i egzemę).

sole do kąpieli

Najpopularniejsze rodzaje soli do kąpieli

Sól z Morza Martwego jest bogata w minerały: potas, magnez i siarczany. Idealna do pielęgnacji skóry z problemami, jak np. atopia, egzema, łuszczyca, nadmierna suchość i odwodnienie. Skuteczna przy bólach reumatycznych i artretyzmie.

Sól himalajska z charakterystycznymi różowymi kryształkami uznawana jest za jedną z najbardziej zdrowych soli. Zawiera do 84 minerałów i elektrolitów. Obniża ciśnienie krwi, łagodzi bóle mięśni i stawów, łagodzi podrażnienia skóry, zmniejsza trądzik.

Szara sól Guerande (znana również jako sól szmaragdowa) jest zbierana w Bretanii od 2000 lat. Jej kolor wynika z zawartości minerałów: żelaza, potasu, wapnia, miedzi, cynku (i wielu innych). Ma niską zawartość sodu.

Śródziemnomorska sól jest gęsta i składa się z dużych białych kryształów. Zawiera brom, fosfor i magnez. Nadaje się również do skóry wrażliwej. Odżywia, odpręża, łagodzi ból i nie zaburza naturalnej równowagi pH skóry.

Sól Epsom jest importowana z Wielkiej Brytanii Nie zawiera chlorka sodu, a sama w sobie jest mineralnym związkiem siarczanu magnezu. Polecana w celu złagodzenia zmęczenia, rozluźnienia mięśni i łagodzenia podrażnień skóry.