Waciki bezpyłowe — czy warto posiadać je w swojej kosmetyczce?

Niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi w swoim fachu kosmetyczkami, czy też dopiero zaczynamy swoją przygodę z makijażem lub stylizacją paznokci, powinnyśmy zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe. Stanowią one wówczas nieodłączny element każdego udanego makijażu oraz większości poprawnie wykonanych stylizacji paznokci. Jednak, dlaczego są one tak przydatne?

Czym różnią się waciki kosmetyczne od zwykłych wacików?

Wacików bezpyłowych używamy w podobny sposób, co tradycyjnych wacików. Gdy musimy zmyć makijaż, poprawić fragment świeżo wykonanego makijażu, czy też przetrzeć płytkę paznokcia przed pokryciem płytki lakierem hybrydowym warto użyć w tym celu wacika. Niestety zwyczajne waciki często pozostawiają małe włoski, co może nie wyglądać zbyt korzystnie. Waciki bezpyłowe nie zostawiają żadnych widocznych śladów po ich zastosowaniu, dlatego coraz częściej są one wybierane przez stylistki i kosmetyczki.

Waciki bezpyłowe, a paznokcie hybrydowe

Tego typu waciki do paznokci możemy stosować w celu oczyszczenia płytki przed wykonaniem stylizacji hybrydowej. Gdy skórki są już wycięte, a płytka odpowiednio przygotowana, nasączonym wacikiem możemy dokładnie przetrzeć płytkę paznokcia. Oprócz tego owe waciki (wcześniej nasączone specjalnym środkiem) mogą być użytkowane do odkażania ran powstałych na skutek skaleczenia skórki przy paznokciu.

Gdzie najczęściej stosowane są waciki kosmetyczne?

Waciki bezpyłowe jak te oferowane tutaj najczęściej możemy zaobserwować w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Zarówno makijażystki, jak i stylistki na co dzień mają styczność z tego typu produktami. Warto jednak pamiętać, że nie są one dedykowane stricte dla doświadczonych osób. Początkujący bądź Panie, które samodzielnie wykonują makijaż oraz manicure w domu również mogą się w nie zaopatrzyć.

Gdzie kupić waciki bezpyłowe?

Produkt, jakim są waciki bezpyłowe, jest ogólnodostępny dla każdego. Możemy zamówić je przez internet, a także znaleźć w drogeriach lub innych sklepach z artykułami kosmetycznymi. Nie są one dedykowane żadnej konkretnej grupie wiekowej, dlatego każdy z nas może ich używać oraz dokonać ich zakupu!